SKRYTÍ HRDINOVÉ® I. + II.

SKRYTÍ HRDINOVÉ® I. + II. — dvoudenní kurz sestávající ze seznámení s problematikou prožívání vážné nebo chronické nemoci dítěte z pohledu jejich zdravých sourozenců a z  nácvikové a sebezušenostní části s konkrétními technikami, jak se sourozenci vážně nebo chronicky nemocných dětí pracovat

Každé dítě ale i dospělý, který se pere s vážnou nemocí, je opravdový HRDINA. Potřebuje spoustu síly a kuráže, aby nemoci a léčbě čelil. Kromě těchto obdivuhodných zjevných hrdinů však existuje i spousta SKRYTÝCH HRDINŮ®, kteří se potýkají s mnoha specifickými problémy a na jejichž potřeby se často nemyslí. A těmi jsou rodiče, prarodiče nemocných dětí a také zdraví sourozenci nemocných dětí, kteří velmi často danou situaci těžce nesou a z mnoha důvodů jí trpí a jsou jí významně celoživotně ovlivněni. Psychosociální potřeby zdravých sourozenců vážně nebo chronicky nemocných dětí jsou velmi často opomíjeny, s vážnou situací se vyrovnávají sami a důsledky pro jejich mentální zdraví jsou mnohdy dramatické. V tomto kurzu se dozvíte, co prožívají, co jim chybí a jak konkrétně jim pomoci.

 

Program 1. dne 9:00—15:30

 1. Úvod do problematiky
 2. Co se obvykle v rodinách s vážným nebo chronickým onemocněním dítěte děje
 3. Co mohou sourozenci nemocných dětí prožívat
 4. Co jim obvykle chybí
 5. Jak jim pomoci
 6. Čeho se vyvarovat

Program 2. dne 9:00—15:30

 1. Úvod do problematiky
 2. Skupinové a individuální aktivity a hry
 3. Informace a mýty
 4. Emoce a jejich zpracování
 5. Psychosomatika
 6. Sociální opora
 7. Komunikace v rodině
 8. Podpora

Další informace

Maximální počet účastníků: 16

Cena: 56 000 Kč

Kurz je možné připravit na míru pro Vaši organizaci — nemocnici, instituci, neziskovou organizaci. Zaměříme se více na témata, kterým se Vy věnujete. Doporučuji také přizvat rodiče nemocných dětí.

 

V případě zájmu mě kontaktujte přes přiložený formulář.